K-RYHMÄ ALUETIEDOTE 29.4.2025 Tammi-maaliskuun luvut paljastavat, että Etelä-Karjalassa on herätty kunnostamaan niin koteja kuin pihoja. K-Rauta-ketjun kaupoilla myynti on kasvanut 3,3 %.
K-RYHMÄ ALUETIEDOTE 13.10.2022
Tomi Salonen ja Marietta Salonen siirtyvät K-Supermarket Vieremän kauppiaiksi Riihimäeltä, jossa he ovat toimineet K-Supermarket Keskuskadun kauppiaina vuodesta 2011 alkaen.
”K-Supermarket Vieremä on hyvin hoidettu ja siisti kauppa, joten tänne siirtyminen on tuntunut helpolta. Henkilökunta on todella osaavaa”, kertoo Tomi.
Vastuullisuusasiat ja henkilökunnan hyvinvointi ovat tuleville kauppiaille tärkeitä asioita. Kauppaa halutaan myös jatkuvasti kehittää.
”Aiomme alkuun tutustua kaupan nykyisiin asiakkaisiin ja henkilökuntaan. Tulemme satsaamaan esimerkiksi kotikeittiöön, joka ennestäänkin on jo hyvällä mallilla. Toivotamme kaikki asiakkaat tervetulleeksi kaupalle, ja otamme mielellämme vastaan myös asiakastoiveita”, jatkaa Tomi.